Pszenżyto ozime – walka z chwastami

Pozostawienie pszenżyta na zimę i nie zwalczanie chwastów to nie jest najlepsze rozwiązanie. Często rolnicy o tym zapominają i tworzą sobie tak naprawdę bardzo poważny problem. Nie można sobie na to pozwolić bo przecież chwasty rosną bardzo szybko i przez te długie miesiące będą się rozwijać w glebie.

Jeśli zima nie będzie ostra to tym bardziej będą miały idealne warunki do tego żeby rosnąć. Na wiosnę chwasty pojawią się szybciej niż pszenżyto ozime. Tak to wygląda w praktyce i co wtedy zrobić? Na pewno trzeba będzie takie chwasty zwalczać ale problem w tym że nie będzie to takie łatwe. Na wiosnę jest trudno cokolwiek zrobić żeby na sto procent się chwastów pozbyć. Najlepsza metoda to taka która pozwala na zniszczenie chwastów w okresie jesiennym.

Na wiosnę można tylko poprawić jeśli jeszcze coś spróbuje odbić. Brak herbicydów na okres jesienny daje chwastom przewagę bo mogą z ziemi pobierać bardzo dużo składników które są przeznaczone dla pszenżyta. Rozwijają się o wiele szybciej, ich okres wegetacji zaczyna się szybciej i niszczą nasze uprawy. To naprawdę nam się nie opłaca i jeśli chcemy żeby z pszenżyta cokolwiek wyrosło to trzeba wcześniej się tym tematem zwalczania chwastów zainteresować.

Co należy robić?

Na pewno trzeba będzie stosować herbicydy ale takie które są przewidziane do zwalczania takich chwastów. To musi być coś co można stosować nawet jeśli temperatura na zewnątrz jest minimalnie ponad zero stopni. Jesień potrafi być u nas zimna dlatego taki środek daje nam możliwość zastosowania go wtedy kiedy tylko chcemy. Wystarczy czytać instrukcje dołączoną do środka chemicznego, a wtedy na pewno będziemy go stosować tak jak trzeba. Chwasty znikną i pozostaną tylko nasze plony. Herbicyd który idealnie się do tego zadania nadaje znajdziemy na zwalczanie chwastów w pszenżycie ozimym. Ta firma gwarantuje nam bardzo dobre działanie herbicydu na nasze chwasty w pszenżycie ozimym. Kupując coś takiego postępujemy właściwie i bezpiecznie, a na tym nam przecież zależy.