Piękne wyspy Tremiti

Wyspy Tremiti to miejsce pod każdym względem wyjątkowe. Tam można znaleźć i ciekawe miejsca i historię, a zatem dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Tym bardziej warto popłynąć tam żeby ponurkować, bo mało, kto to robi.

Niewiele osób miało okazje tam być, dlatego jeśli nadarza się okazja to warto byłoby tam pojechać. Można śmiało powiedzieć, że jest to raj na ziemi o krystalicznej wodzie. Mamy do wyboru archipelag składający się z pięciu wysp, z czego tylko dwie są zamieszkałe. Jest to nurkowanie dla całych rodzin. Część rodziny może spędzić czas pod wody, a pozostałe osoby na lądzie. Każdy będzie się bardzo dobrze bawił, bo to miejsce jest do tego po prostu stworzone. Do wyboru jest wiele miejsc do nurkowania, które będą dobierane przez osoby bardzo doświadczone.

Pięć wysp

San Domino to jedna z dwóch zamieszkałych wysp, na której rośnie las sosnowy. Jest tutaj również miejsce do plażowania.

San Nicola również jest zamieszkała, posiada skaliste wybrzeże, ale jest tu również kompleks zamku, klasztoru i kościół.

Capraia rosną tutaj kapary i stąd właśnie pochodzi jej nazwa. Ma charakterystyczną bramę, która jest znakiem rozpoznawczym wyspy.

Cretaccio to mały skalny skrawek.

Pianosa jest to wyspa najbardziej oddalona, bezludna, jest to również rezerwat przyrody.

Na miejsce można dolecieć samolotem albo dojechać samochodem. Jest wiele tanich połączeń z naszego kraju, później przesiadamy się na jacht, na którym spędzimy najbliższe dni. Właśnie w ten sposób można poczuć wyjątkowy klimat tego miejsce będąc przez cały czas na wodzie. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego trzeba się spieszyć z zarezerwowaniem sobie miejsca. Na pewno taka wyprawa na długo zapadnie nam w pamięci. Więcej na temat organizowanej wyprawy znajdziemy na http://www.bestdivers.pl/wyprawy/wyspy-tremiti/. Jadąc do tak wyjątkowej krainy będziemy bardzo zadowoleni, bo zobaczymy piękne widoki i poczujemy się tam wyjątkowo. Tego miejsca nie da się porównać z żadnym innym, w którym do tej pory nurkowaliśmy.