Jaką wędkę wybrać?

Wędka i kołowrotek powinny być dostosowane do planowanych połowów. Każdy szanujący się wędkarz posiada kilka wędek w zależności od potrzeb. Wybór może zależeć od akwenu na jakim będziemy prowadzili połowy.

Jeśli łowimy z łodzi i chcemy po prostu zrzucić przynętę prosto na dno, może wystarczyć krótka wędka, jednak jeśli chcesz zarzucić swoją żyłkę tak daleko, jak to możliwe, na przykład podczas łowienia potrzeba dłuższej wędki. Na początek można wybrać wędkę średniej długości, która będzie dość uniwersalnym rozwiązaniem. Trzeba także zdecydować z jakiego materiały chcemy wędkę, wędki z włókna szklanego są niedrogie i trwałe, więc są świetnym punktem wyjścia dla początkujących. Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej zaawansowanego ale także droższego, mona rozważyć wędkę grafitową lub kompozytową z grafitu główne zalety to to, że są lżejsze, bardziej czułe i łatwiejsze do rzucania.

To z pewnością propozycja dla bardziej doświadczonych wędkarzy. Lepsza wędka pozwala na lepsze wyczucie, jeżeli lepiej czujemy wędkę, wówczas lepiej będziemy mogli wyczuć wszystkie ruchy spławika.

Będzie to ważne zwłaszcza w przypadku, kiedy kiedy łowimy małe ryby. Waga wędki to kolejna dość ważna cecha, ale zależy także od stylu łowienia. Na przykład wędka pozostawiona na podparciu na brzegu może być trochę cięższa, jednak jeżeli będziemy trzymali wędkę w ręku należy z pewnością wybrać model jak najlżejszy który będzie wygodniejszy. Ważne jest także odpowiednie wyważenie wędki, w tym przypadku ważna będzie jej długość oraz ułożenie kołowrotka. Kiedy nie wiemy co wybrać wówczas warto przetestować w sklepie kilka różnych wędek. Możemy spróbować potrzymać wędkę i sprawdzić jak się z nią czujemy. Warto także sprawdzić czy wędka zbytnio się nie ślizga, w przypadku cięższej ryby wędka może po prostu zostać wyrwana z ręki. Dlatego też dobrze jeżeli na rączce znajdzie się materiał zapobiegający ślizganiu się. Jeżeli poszukujemy wędki w dobrej cenie warto odwiedzić sklep internetowy https://roach-shop.pl/. Można znaleźć tu wiele dobrych wędek znanych producentów w bardzo korzystnych cenach.